EKOLOGIA

EKOLOGIA

WAC-WOJ to świadomy i wiarygodny podmiot funkcjonujący na rynku od ponad 20 lat. Odpowiedzialność społeczna naszej Spółki to również troska o otaczające nas środowisko naturalne, która powinna być wartością trwale wpisaną w misję każdej firmy.

Troska o środowisko naturalne i adekwatne działania w tym zakresie powinny równoważyć negatywne konsekwencje wzrostu konsumpcji w skali globalnej – zanieczyszczenie atmosfery, gleby i wody, a także stopniowe wyczerpywanie zasobów naturalnych. Niestety dopiero takie konsekwencje działalności człowieka jak zmiany klimatyczne, ograniczenie dostępności zasobów wody pitnej czy pojawienie się nowych kategorii chorób cywilizacyjnych, skłania społeczność do poszukiwań alternatywnych dróg rozwoju.

Na całym świecie stale rośnie liczba wielkich firm, które zaopatrują się w energię ze źródeł odnawialnych, często nawet całkowicie rezygnujących z wykorzystywania paliw kopalnych. Taki sam kierunek rozwoju wybierają odpowiedzialne społecznie firmy, do których grona możemy zaliczyć spółkę WAC-WOJ.

Z dumą informujemy, że w 2018 roku jako jedni z pierwszych w naszym regionie rozpoczęliśmy proces ograniczania emisji gazów cieplarnianych takich jak dwutlenek węgla poprzez sukcesywne instalowanie w naszych obiektach instalacji fotowoltaicznych. Proces zakończylismy w roku 2023, w którym to zainstalowaliśmy ostatnią z zaplanowanych instalacji których łączna moc to około 0,4 MW. Możemy powiedzieć, że w słoneczny dzień jestesmy zero emisyjni a nawet, że cześć energii oddajemy do sieci. Firma zainwestowała również w ograniczenie emisji ze źródeł ciepła, gdzie zdecydowaliśmy sie na ich zmianę na piece zasilane pelletem który jest paliwem neutralnym środowiskowo. W przyszłości zamierzamy w dalszym ciągu obserwować rynek nowoczesnych technologi i wraz z ich powstawaniem w dalszym ciagu ograniczać emisje szkodliwych gazów.

SŁONECZNE TARASY GRYBÓW

 

ORLEN, DELIKATESY CENTRUM FLORYNKA

DELIKATESY CENTRUM UŚCIE GORLICKIE

BIESZCZADZKA PĘTLA SMAKÓW LALIN